Orange Mannequin - jazz&art festival

By | 9/29/2013 02:51:00 PM Leave a Comment

Reportaż zdjęciowy pierwszego dnia festiwalu ORANGE MANNEQUIN, który miałam przyjemność współorganizować razem z całą POLISH OM. Pierwszy dzień tj. 13 września w piątek przyniósł niemały sukces, mimo iż większość powiedziałaby, że w tak pechowy dzień jak 13 w piątek nie ma co liczyć na niego. Trasa podziemna była wypełniona miłośnikami jazzu i sztuki, którzy byli pozytywnie zaskoczeni.
 Sponsorem farb dla naszych malarzy był ZPAP, którego członkiem jest jedna z naszych artystek Ania (zdjęcie poniżej). Zobaczcie co ZPAP pisze o nas na swojej stronce: Głównym punktem naszej ekipy Orange Mannequin w Polsce jest moja dobra koleżanka ze szkoły muzycznej-Ania KACZÓR. 
 Ania ma wielkie serce do ludzi, mnóstwo energii i pomysłów. Taki upór i zapał jednocześnie drzemał w tej małej osóbce i dowiodła, że DA SIĘ!


 Pierwszą z naszych artystów jest Ola ZIMNY. Absolwentka rzeźby na ASP w Krakowie, której niesamowity dyplom inspirowany kosmosem możecie zobaczyć tutaj:
"Fascynuje mnie w rzeźbie czy w instalacji trójwymiarowość i fizyczny kontakt z materiałem, który sama przetwarzam. "

 Kolejna roześmiana buzia to Ania PAPIERNIK, której zdjęcie już widzieliście. Ania jest absolwentką Wydziału Sztuki w Rzeszowie.Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Japonii.
Kilka słów o niej możecie znaleść:
                                                  Trzecim malarzem piątkowego wieczoru jest Marcin Pecka. "Koncert ten był nie tylko muzyką, ale sztuką tworzoną na żywo i równolegle z muzyką. Sednem koncertu była prezentacja idei integracja sztuk: muzyki jazzowej, improwizacji i malarstwa, gdzie artyści występujący na scenie współpracują i obdarzają się wzajemną energią. W trakcie koncertu malowane były płótna  skonstruowane z transparentnej folii stretchowej."

 Nie wiem czy poznajecie to miejsce - tutaj w trasie podziemnej mieliśmy naszą sesję promującą wydarzenie! Razem z Anią Kaczór w roli modelki i całym zapleczem zdolnych ludzi możecie zobaczyć efekty w jednym z postów:


 Autorką tak barwnych makijaży jest Grażyna. Natomiast fryzurę Ani wykonał Bartek LIGĘZA z salonu La Provocation, z którym współpracowałam przy sesjach.
 Kolejną ciekawą osobą jest Ola WŁADYKA, moja koleżanka z uczelni, która pracowała nad scenografią na sobotni koncert. Zdjęcia ukażą się niebawem na blogu. Niedługo będziecie mogli śledzić jej kreatywność na http://aleksandrawladyka.net/
 

 Nelson CONDE :"Z dumą prowadzę organizację „Orange Mannequin” by wspierać rozwój artystów z różnych dziedzin. Dzięki współpracy ze światowej klasy muzykami jazzowymi, producentami filmowymi i innymi artystami, moje produkcje skupiają się na współczesnym i nowatorskim podejściu do sztuki poprzez integrację jej dziedzin. Moja działalność artystyczna skupia się na fotografii, która została zaprezentowana w wielu Galeriach Nowego Jorku, a także w Paryżu w Bibliothèque National de France.Mam zaszczyt być honorowym członkiem Stowarzyszenia Artystycznego Beacon Arts, organizacji odpowiedzialnej za wzrost świadomości kulturowej w Nowym Jorku."


Zespół SWS MessAge w skład, którego wchodzą:
Bartek TARNAWSKI - inst. klawiszowe
Seweryn BŁASIAK- perkusja
Wojciech Jodła JEDLIŃSKI - gitary
Tomasz Svist PŁAZA - bas
znajdziecie ich na facebooku:Zespół wypracował swój niepowtarzalny styl, czego dopatrywać należy się w zgodności członków grupy co do kierunku poszukiwań muzycznych, zawierających się w trzech słowach: funk/jazz/fusion - „Tutaj bez słów wiedzieliśmy, że to jest to, o co dokładnie nam chodziło i co chcielibyśmy grać”.Obecnie zespół, już w składzie czteroosobowym, intensywnie pracuje nad materiałem na swój debiutancki album, który miejmy nadzieję, jest tym czego właśnie potrzebuje podkarpacka scena muzyczna.Chris CROCCO występował w każdym liczącym się klubie jazzowym w Nowym Jorku: Birdland, Blue Note, Smalls, The 55 Bar, The Bar Next Door, Cornelia St. Cafe, Siberia, Charlie O's, B.Smith's oraz the Triad Lounge.Obecnie prowadzi działalność artystyczną w Nowym Jorku i jest liderem grupy muzycznej "The Fluid Trio", charakteryzuje ich to, iż grają bez basu. Członkiem grupy jest legendarny saksofonista George Garzone.

Ian FROMAN jest członkiem Wydziału Muzyki w Berklee College of Music, Uniwersytecie New School, a także w City College w Nowym Jorku. Ian mieszka i prowadzi działalność artystyczna w Nowym Jorku, gdzie daję występy i nagrywa płyty z wieloma znanymi muzykami nowojorskiej bohemy. Jego bogata działalność nie ogranicza się tylko do Nowego Jorku iAmeryki Północnej, Ian ma w dorobku występy w Europie i Azji, włączając grę w klubach, koncerty, festiwale, występy w radiu i telewizji.

Poszukując każdej barwy i aspekty prawdy muzycznej, to trio gra z dzikością, wolnością i wszelkimi kolorytami jazzu. Występując prawie w każdym zakątku Nowego Jorku, The Fluid Trio (w Rzeszowie wystąpiło duo) przekonuje ludzi, że piękno i siła muzyki to niekoniecznie duży skład Bigbandowy. Każdy występ jest pełen barw życia i nieokiełznanej energii.
  


NAMALOWANE JAZZEM.

 
KOŃCOWE PODZIĘKOWANIA

Na koniec podsumowanie uśmiechami, radością i spełnieniem. Rozmowy z artystami, zdjęcia.

 
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: