High Definition Quartet

By | 6/13/2015 04:34:00 AM Leave a Comment

"HIGH DEFINITION to jeden z najbardziej niesamowitych zespołów, jeśli nie najbardziej niesamowita grupa z jaką kiedykolwiek grałem, a jako że funkcjonuję w branży muzycznej już niemal 50 lat, to naprawdę silna rekomendacja. Jestem pewien, że osiągną status światowej sławy muzyków, zarówno indywidualnie, jak i jako zespół! "
Randy Becker

Tydzień temu miałam okazję być na niesamowitym koncercie! Pianistę Piotra Orzechowskiego możecie znać jak Pianohooligan, kontrabas - Alan Wykpisz, sax - Mateusz Śliwa, pierkusja - Dawid Fortuna. Przed Wami kilka strzałów z Jazz Room'u.

    High Definition to jeden z najciekawszych i najbardziej utytułowanych polskich zespołów jazzowych młodego pokolenia. Jego oryginalność i muzyczna świeżość zostały docenione w kraju i za granicą – High Definition zdobył szereg najwyższych laurów na prestiżowych festiwalach i konkursach jazzowych, w tym najcenniejszą – I nagrodę na Jazz Hoeilaart 2011 w Belgii. Muzycy zespołu są też laureatami konkursów indywidualnych, m.in. Montreux Jazz Piano Solo Competition 2011 w Szwajcarii (Piotr Orzechowski) czy Bass2012 Copenhagen w Danii (Alan Wykpisz). Kwartet ma na koncie współpracę z gigantem jazzowej trąbki Randym Breckerem, w ramach której odbył tournée po Polsce (2012) i krajach Zatoki Perskiej (2013).  


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: